Wicemistrz Polski Strażaków PSP

24 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Pływaniu oraz XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu. W zawodach wystartowało 140 zawodników. Zawody przeprowadzone były w 9 konkurencjach indywidualnych dla kobiet i mężczyzn oraz w sztafecie 4x50m.

Reprezentacja woj. śląskiego zdobyła w klasyfikacji indywidualnej 5 złotych medali, 6 srebrnych i 6 brązowych.

W reprezentacji KW PSP Katowice wystąpił mł. asp. Mateusz Chowaniec z naszej komendy.

W klasyfikacji indywidualnej mł. asp. Mateusz Chowaniec zajął II miejsce w wyścigu na 100m stylem klasycznym. Jego czas to 1:12,04. Tym samym został Wicemistrzem Polski Strażaków PSP w pływaniu oraz Wicemistrzem Służb Mundurowych.

Komendant Miejski PSP w Zabrzu osobiście pogratulował mł asp Mateuszowi Chowańcowi i życzył dalszych sukcesów oraz podziękował za godne reprezentowanie naszej jednostki.